The Vet

Son 8 yılda; sağlık hizmetlerimize başladığımız ilk günden bu yana, sayısız hayvan muayenesi gerçekleştirdik.

Sayısı 5000’i aşan cerrahi müdahalede bulunduk.

Binlerce sokak hayvanının sağlığına kavuşmasına aracılık ettik. Pet otel, pet market, pet kuaförlük gibi evcil hayvan ihtiyaç diğer hizmetlerde de, çeşitli görev ve çalışmalar yürüterek sektörümüze katkıda bulunduk.

Biz Kimiz?

Empty section. Edit page to add content here.

Kurucu Veteriner Hekimimiz Kimdir?

Veteriner Hekim İlayda Sıla Bozkurt

Veteriner Hekimlik kariyerim, lisans eğitimime adım attığım gün, 2008 yılının Eylül ayında, henüz 17 yaşımdayken başladı.

Veteriner Hekim İlayda Sıla Bozkurt.

Ben Veteriner Hekim İlayda Sıla Bozkurt.

Veteriner Hekimlik kariyerim, lisans eğitimime adım attığım gün, 2008 yılının Eylül ayında, henüz 17 yaşımdayken başladı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde aldığım lisans eğitimi boyunca, yurt içi ve yurt dışı çeşitli eğitim programlarına katıldım.

2011 yılında, yaklaşık 6 ay kadar,

İstanbul’da bulunan bir hayvan barınağında gönüllü stajyer hekim olarak çalıştım.

Mesleki gelişim ve cerrahi becerilerimin tohumlarını bu deneyim ile attım.

Lisans hayatım boyunca gerek fırsat yaratarak gerekse var olan fırsatları yakalayarak özel kliniklerde klinik yönetimi, hasta takibi, operasyon teknikleri gibi rutin konularda kendimi mesleğe hazır hale getirmek için çalıştım.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası geçerlilikte mesleki gelişim kongrelerine ve eğitimlerine katıldım; sertifikalar aldım.

2013 yılında zorunlu stajımı İspanya’da bulunan,

Murcia Üniversitesi-Hayvan Hastanesi’nde intörn/stajyer veteriner hekim olarak yaptım.

Üç aylık intörn veteriner hekimlik görevim sayesinde gelişmiş teknolojiyle ve Avrupa standartlarında hayvan refahı uygulamalarıyla tanıştım.

Burada özellikle,

kedi, köpek ve kemirgen hayvanların cerrahisi alanlarında çalıştım.

Lisansımı tamamladığımda mesleğe çoktan hazır ve son derece heyecanlıydım.

Pratisyen hekim olarak özel bir klinikte bir süre görev yaptıktan sonra 2016 yılında ilk muayenehanemi Antalya’da açarak şifa ve sevgi dağıtmaya başladım.

Cerrahiye duyduğum ilginin, Dahiliye/İç Hastalıkları alanlarına gölge düşürmemesi adına dahiliyede uzmanlık yapma kararı aldım. 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nde iç hastalıkları yüksek lisans eğitimi almaya hak kazandım. Bir süre devam eden eğitimime kliniğimin Antalya’da devam etmesine bağlı, zorunlu sebeplerle ara verdim.

2020 yılının başında vahşi ve evcil hayvanlara yönelik sosyal sorumluluk projesiyle, afrika ve asya kıtalarında veteriner hekim olarak çalışmaya karar verdim. Pandemi nedeniyle sekteye uğrayan süreç İstanbul’da kalmamı sağladı.

Yaklaşık bir yıl İstanbul’da özel bir kliniğin sorumlu hekimi olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında Beykoz-The VET’i kurdum.

Tüm mesleki birikimimi heyecanım ve tutkumla birleştirdim. İstanbul’da sayısız hayvana şifa dağıtmayı hedefliyorum.